Banners

Top Stories

Stories
Schedule
Date Teams/Event Time Score Links
 
August
Fri. 18 at Pierz 9:00 AM
Tue. 22 at Crosby-Ironton Final L, 7-0
  Triangular
Thu. 24 at Detroit Lakes Final L, 6-0
Fri. 25 Rocori 10:00 AM
  Grand Rapids Final L, 2-1
Mon. 28 at Milaca, Stones Throw Golf Course 10:00 AM
  Meet
  at Pequot Lakes 10:00 AM
Tue. 29 at Walker-Hackensack-Akeley Final W, 6-0
  St. Cloud Apollo 4:00 PM
  at Walker-Hackensack-Akeley Final W, 4-0
  at Mora Final W, 3-0
Thu. 31 at Long Prairie-Grey Eagle Final W, 3-1
  at Detroit Lakes Final L, 3-0
  at Melrose Final W, 10-1
 
September
Fri. 1 at Brainerd, Forestview Middle School 10:00 AMM
  Meet
  at Fergus Falls 10:00 AM
  at Dassel-Cokato Final L, 36-20
Tue. 5 at Wadena-Deer Creek, Wadena Whitetail Run Golf Course 4:30 PM
  Meet
  Becker 4:30 PM
  St. John's Prep Final L, 2-0
  at St. John's Prep Final W, 2-1
  Pequot Lakes Final L, 3-0
Thu. 7 Moorhead Final L, 7-0
  Zimmerman Final L, 2-1
  St. Cloud Cathedral Final L, 3-0
Fri. 8 Delano Final L, 37-6
Sat. 9 vs. Braham @ Sauk Rapids-Rice Final L, 2-1
  vs. Monticello @ Sauk Rapids-Rice Final L, 2-1
  vs. Osakis @ Sauk Rapids-Rice Final L, 2-0
  vs. Sauk Centre @ Sauk Rapids-Rice Final L, 2-0
Tue. 12 at Pierz 4:30 PM
  Becker Final W, 3-1
  at Becker Final L, 11-0
  Foley Final W, 3-2
Thu. 14 vs. Alexandria Area, Becker, Bemidji, Brainerd, Detroit Lakes, Fergus Falls, Foley, Grand Rapids, Greenway, Hopkins, Milaca, Pequot Lakes, Perham, Rocori, Roseau, Sartell, Sauk Rapids-Rice, Sebeka, St. Cloud Apollo, St. Cloud Cathedral, St. Cloud Tech, Virginia @ Little Falls Country Club 4:00 PM
  Invitational
  at Mora Final L, 6-1
  at St. Cloud Cathedral Final L, 5-0
  at St. Cloud Cathedral Final L, 1-0
  at Albany Final L, 3-0
Fri. 15 at Albany Final L, 51-12
Sat. 16 Milaca Final L, 2-1
  Barnum Final W, 2-0
  Bemidji Final W, 7-0
  East Central Final W, 2-0
  Bemidji Final L, 4-0
  Vernadale Final W, 2-0
Tue. 19 Foley 4:30 PM
  Melrose Final L, 2-1
  Holdingford Final L, 3-1
Thu. 21 at Rocori, River Oaks Cold Sprin Golf Course 4:15 PM
  Meet
  at Pine City Final L, 7-0
  at St. John's Prep Final L, 2-0
  St. John's Prep Final W, 5-3
  at Zimmerman Final W, 3-1
Fri. 22 St. Cloud Cathedral Final W, 53-6
Sat. 23 at Hilcrest Lutheran Academy Final L, 3-0
  at West Ottertail United Final - OT W, 2-1
Tue. 26 Aitkin 4:30 PM
  Minnewaska Final - OT T, 2-2
  at Zimmerman Final L, 2-0
Thu. 28 at Fergus Falls, Pebble Lake Golf Course 4:00 PM
  Meet
  Staples-Motley 4:30 PM
  Becker Final L, 6-0
  at Becker Final W, 3-0
  at Milaca Final L, 3-1
Fri. 29 at Zimmerman Final L, 38-14
Sat. 30 at Becker, Aitkin, Foley, Mora, Pierz, Pine City 9:00 AM
  Sartell Final L, 5-0
 
October
Mon. 2 Long Prarie-Grey Eagle 3:30 PM
Tue. 3 St. Cloud Cathedral Final L, 5-1
  St. Cloud Cathedral Final L, 3-1
  Becker Final L, 3-0
Thu. 5 at Perham, Perham High School 4:00 PM
  Meet
  Melrose Final W, 3-0
  at Melrose Final W, 6-0
  at St. Cloud Cathedral Final L, 3-0
Fri. 6 Foley Final W, 22-14
Mon. 9 at Sauk Rapids-Rice Final W, 2-0
  Sauk Rapids-Rice Final L, 4-1
  at Pierz Final L, 3-0
Tue. 10 at St. Cloud Tech, Boulder Ridge Golf Course 3:30 PM
  Meet
Thu. 12 at Foley Final L, 3-0
Fri. 13 at New London-Spicer Final L, 41-6
Sat. 14 vs. Ogilvie @ Long Prairie-Grey Eagle Final W, 2-0
  vs. Staples-Motley @ Long Prairie-Grey Eagle Final W, 2-0
  vs. Long Prairie-Grey Eagle @ Long Prairie-Grey Eagle Final W, 2-0
  vs. Annandale @ Long Prairie-Grey Eagle Final L, 2-0
Tue. 17 at Milaca, Stones Throw Golf Course 3:30 PM
  Meet
  Albany Final W, 3-1
Wed. 18 Milaca Final W, 49-26
Thu. 26 at Pebble Lake Golf Course, Fergus Falls 3:30 PM
  Section
 
November
Sat. 4 vs. $team.name @ St. Olaf College
  State Tournament
Tue. 28 Chisago Lakes Final L, 67-34
 
December
Fri. 1 Detroit Lakes Final W, 51-39
Tue. 5 Perham Final L, 79-34
Fri. 8 at Pierz Final W, 50-45
  at Pierz Final W, 60-53
Sat. 9 Cambridge-Isanti Final W, 47-40
Tue. 12 at Albany * Final L, 54-43
  Bemidji Final L, 70-48
Fri. 15 St. Cloud Apollo Final L, 73-48
Sat. 16 Alexandria Final L, 74-41
Tue. 19 Milaca * Final L, 50-47
  at Zimmerman * Final L, 55-41
Thu. 21 Becker * Final L, 74-59
Fri. 22 Albany * Final L, 41-32
Thu. 28 North Branch Final W, 61-52
  Stewartville Final L, 74-47
Fri. 29 St. Cloud Apollo Final L, 49-44
  Staples-Motley Final W, 65-64
 
January
Thu. 4 at Foley * Final W, 66-40
Fri. 5 at Alexandria Final L, 63-21
Tue. 9 at St. Cloud Cathedral * Final L, 43-41
Thu. 11 Milaca * Final W, 53-52
Fri. 12 Mora * Final W, 62-46
Tue. 16 Bemidji Final W, 51-46
  at Becker * Final L, 55-49
Thu. 18 Zimmerman * Final L, 64-60
Fri. 19 Mora * Final W, 54-49
Sat. 20 at Sartell Final L, 53-44
Tue. 23 Albany * Final L, 56-33
  at Rocori Final L, 70-37
Thu. 25 St. Cloud Cathedral * Final L, 82-48
Fri. 26 at Milaca * Final W, 61-51
Sat. 27 Sauk Rapids-Rice Final W, 52-46
  Sauk Rapids-Rice Final L, 58-53
Tue. 30 Foley * Final L, 72-57
 
February
Thu. 1 at Becker * Final L, 56-34
Fri. 2 Zimmerman * Final W, 44-42
Thu. 8 Detroit Lakes Final L, 74-55
Fri. 9 Foley * Final W, 80-37
Sat. 10 Fergus Falls Final L, 59-50
  at Fergus Falls Final L, 51-33
Tue. 13 at Brainerd Final L, 80-44
  at Milaca * Final W, 42-40
Thu. 15 St. Cloud Cathedral * Final L, 67-62
Fri. 16 Becker * Final L, 72-64
Tue. 20 at Mora * Final W, 64-57
  at Albany * Final L, 56-38
Thu. 22 at Zimmerman * Final L, 79-49
  at Mora * Final W, 57-54
Sat. 24 Sartell Final W, 50-45
Tue. 27 Bemidji % Final L, 62-35
  at St. Cloud Cathedral * Final L, 79-56
 
March
Fri. 2 at Foley * Final W, 60-46
Tue. 6 at Fergus Falls % Final L, 71-53
 
April
Fri. 20 at Sartell Final L, 3-2
Thu. 26 at Zimmerman * Final - 6 innings W, 13-3
Fri. 27 Mora * Final W, 9-6
 
May
Tue. 1 at Albany * Final L, 8-1
Thu. 3 at Becker * Final L, 3-0
  Becker * Final W, 13-0
Fri. 4 New Ulm Final L, 3-1
Sat. 5 vs. Maple Grove @ Faber Field - St. Cloud Final W, 7-1
  vs. St. Cloud Apollo @ Putz Field - St. Cloud Final W, 4-3
Tue. 8 Milaca * Final W, 7-0
Thu. 10 St. Cloud Cathedral * Final W, 5-0
  at St. Cloud Cathedral * Final W, 5-0
Fri. 11 vs. Detroit Lakes @ Detroit Lakes Final W, 10-0
  at Thief River Falls Final W, 13-1
Mon. 14 at Foley * Final L, 7-6
  at Foley * Final L, 7-3
Tue. 15 Zimmerman * Final - 5 innings W, 13-3
Thu. 17 Albany * Final L, 4-0
Tue. 22 Monticello Final W, 1-0
Thu. 24 Moorhead Final L, 4-3
Wed. 30 at Bemidji % Final - 9 innings W, 6-4
Thu. 31 at Alexandria % Final L, 5-4
 
June
Tue. 5 vs. Bemidji % @ St. John's Final W, 13-7
Wed. 6 vs. Alexandria % @ St. John's 12:00 PM
* Conference
% Post season
Bold team: Home event
Sports

Athlete Of The Week

Official Gear

Browse