Girl's Softball '16-'17 Schedule

Date Away Home Status Links
 
March
Tue. 28 Pillager # 7 Menahga 2 Final
Thu. 30 Sebeka 10 Pillager 7 Final
 
April
Mon. 3 Rush City 16 Crosby-Ironton 0 Final - 4 innings
  Swanville # 0 Pierz 0 Final
Tue. 4 Pillager 17 Wadena-Deer Creek 14 Final
  Crosby-Ironton 3 Aitkin 13 Final - 5 innings
  Pierz 0 Brainerd 0 Final
  NO SCORE KEPT
  Little Falls # 4 St. Cloud Apollo 5 Final
Thu. 6 Bertha-Hewitt/Verndale 3 Pillager 8 Final
  Becker 16 Little Falls 2 Final
Fri. 7 Foley 1 Pierz 7 Final
  Pequot Lakes # 8 Osakis 18 Final - 6 innings
  Crosby-Ironton 13 Pine City 7 Final
Tue. 11 Crosby-Ironton 1 Pequot Lakes 11 Final - 5 innings
  Menahga 2 Pillager 12 Final
  Holdingford 12 Pierz 17 Final
  St. Cloud Cathedral 5 Little Falls 0 Final
  Crosby-Ironton 0 Pequot Lakes 18 Final
Thu. 13 Pillager 2 Sebeka 10 Final
  Royalton 0 Pierz 4 Final
  Long Prairie-Grey Eagle H.S. 0 Pequot Lakes 19 Final - 4 innings
  Little Falls 3 Sartell 4 Final
Tue. 18 Crosby-Ironton 0 Detroit Lakes 11 Final - 5 innings
  Crosby-Ironton 0 Detroit Lakes 7 Final
Thu. 20 Howard Lake-Waverly-Winsted 7 Pierz 4 Final
  Howard Lake-Waverly-Winsted 12 Pierz 12 Final
Fri. 21 Pillager 6 Bertha-Hewitt/Verndale 5 Final
  Pierz 2 St. Cloud Cathedral 3 Final
  Pequot Lakes 12 Perham 4 Final - 8 innings
  Islel 17 Crosby-Ironton 9 Final
  Mora 2 Little Falls 5 Final
Sat. 22 St. Paul Como Park 0 Brainerd 8 Final
  Pequot Lakes 11 Walker-Hackensack-Akeley 0 Final - 5 innings
  Pequot Lakes 6 Warroad 9 Final - 8 innings
  Edgerton/SW MN Christian 2 Brainerd 7 Final
  Pequot Lakes 4 East Grand Forks 9 Final
Mon. 24 Wadena-Deer Creek 3 Pillager 8 Final
  Albany 14 Little Falls 3 Final - 5 innings
Tue. 25 Pillager 0 New York Mills 15 Final
  Staples Motley 13 Crosby-Ironton 1 Final - 5 innings
  Belgrade-Brooten-Elrosa 1 Pierz 13 Final
  Little Falls 1 Zimmerman 5 Final
  Staples Motley 21 Crosby-Ironton 11 Final - 6 innings
  Pillager 0 New York Mills 10 Final
Thu. 27 Brainerd 0 Moorhead 0 Final
  Brainerd 0 Moorhead 0 Final
Fri. 28 Little Falls 0 Detroit Lakes 11 Final
  Little Falls 6 TRF/Goodridge/Grygla-G 13 Final
  Pierz 7 Eden Valley-Watkins 2 Final
  Bertha-Hewitt/Verndale 4 Pequot Lakes 7 Final
  Staples Motley 14 Pillager 8 Final
  Brainerd 2 St. Cloud Tech 0 Final
  Pierz 5 Eden Valley-Watkins 3 Final
Sat. 29 Crosby-Ironton 16 Hill City 4 Final - 5 innings
  Crosby-Ironton 9 Cromwell-Wright 5 Final
  Crosby-Ironton 3 Northland 14 Final
 
May
Tue. 2 Little Falls 19 Milaca 1 Final
  Parkers Prairie 11 Pillager 1 Final
  Pequot Lakes 11 Staples Motley 5 Final
  Crosby-Ironton 2 Park Rapids Area 20 Final - 4 innings
  Sauk Rapids-Rice 2 Brainerd 8 Final
  Pierz 12 Holdingford 5 Final
  Pequot Lakes 15 Staples Motley 8 Final
  Crosby-Ironton 0 Park Rapids Area 12 Final - 5 innings
  Parkers Prairie 21 Pillager 6 Final
  Sauk Rapids-Rice 0 Brainerd 6 Final
Wed. 3 Pierz 11 Little Falls 0 Final
Thu. 4 Little Falls 2 St. Cloud Cathedral 10 Final
  Maple Lake 9 Pierz 3 Final
  Pequot Lakes 3 Pine River-Backus 1 Final
  Greenway 19 Crosby-Ironton 3 Final
  Maple Lake 5 Pierz 0 Final
Fri. 5 Jamestown 4 Little Falls 1 Final
  Pierz 15 Milaca 5 Final
  Aitkin 7 Pequot Lakes 12 Final
  Bemidji 4 Brainerd 7 Final
Mon. 8 Crosby-Ironton 9 Pillager 19 Final - 6 innings
  Brainerd 6 Rocori 7 Final
Tue. 9 Pillager 4 Battle Lake 2 Final
  Pequot Lakes 10 Park Rapids 11 Final - 8 innings
  Brainerd 6 Willmar 3 Final
  Paynesville 0 Pierz 12 Final
  Crosby-Ironton 1 Mora 13 Final - 5 innings
  Zimmerman 0 Little Falls 1 Final
  Pequot Lakes 8 Park Rapids 20 Final - 6 innings
  Pillager 9 Battle Lake 1 Final
  Brainerd 8 Willmar 1 Final
Thu. 11 Pierz 2 Kimball 4 Final
  Pine River-Backus 6 Pillager 12 Final
  Pequot Lakes 18 Wadena-Deer Creek 2 Final - 4 innings
  Sauk Rapids-Rice 9 Little Falls 3 Final
  Pierz 1 Kimball 13 Final - 6 innings
Fri. 12 Foley 7 Little Falls 6 Final
  St. Cloud Apollo 1 Brainerd 11 Final
  McGregor 5 Crosby-Ironton 13 Final - 5 innings
  St. Cloud Apollo 2 Brainerd 14 Final
Mon. 15 Belgrade-Brooten-Elrosa 0 Pierz 10 Final
  Detroit Lakes 18 Pequot Lakes 3 Final - 5 innings
  Crosby-Ironton 5 Uspala 11 Final
  Detroit Lakes 11 Pequot Lakes 5 Final
Tue. 16 Pierz 8 Paynesville 3 Final
  Pillager 17 Pequot Lakes 15 Final
  Albany 3 Little Falls 0 Final
  St. Cloud Tech 2 Brainerd 5 Final
Wed. 17 Brainerd 0 Rocori 0 Final
Thu. 18 Pillager 3 Royalton 2 Final
  Little Falls 0 Big Lake 1 Final
Fri. 19 Sauk Centre 4 Pierz 7 Final
  Wadena-Deer Creek 5 Pequot Lakes 15 Final - 5 innings
  Little Falls   Royalton   4:30 PM
  Isle 3 Pillager 13 Final - 5 innings
Thu. 25 Little Falls   Alexandria Area H.S.   6:00 PM
# Exhibition